Krótki czas dostawy

Gwarancja dobrej inwestycji

Najwyższa jakość produktów

Czy rozkładane stoły to dobry pomysł? Poznaj wady i zalety!

Stół należy bez wątpienia do najważniejszych elementów wyposażenia salonu, kuchni i jadalni. To wszak nie tylko mebel, przy którym spożywamy posiłki, ale wręcz miejsce spotkań! Niestety nie wszyscy mają możliwość ustawienia stołu, przy którym wygodnie zasiądzie wiele osób i w takiej sytuacji doskonałym rozwiązaniem może okazać się stół owalny rozkładany. Nowoczesny mebel sprawdzi się świetnie podczas różnego rodzaju przyjęć, a na co dzień nie będzie zajmował zbyt wiele miejsca. Jeśli planujesz zakup nowego stołu do salonu, to z tego artykułu dowiesz się:

Obok systemu rozkładania stołu warto zwrócić uwagę na rodzaj designu stołu. W salonach urządzonych w stylu tradycyjnym sprawdzą się doskonale stoły rozkładane wykonane z naturalnego drewna klejonego warstwowo, w naturalnych kolorach. W przypadku bardziej nowoczesnych przestrzeni, można zdecydować się na meble w awangardowych kolorach, ale można też wybrać egzemplarz, w którym nogi stołu są wykonane z innego materiału niż blat. Z kolei sam blat może być samodzielnym elementem stołu lub może być zintegrowany z oskrzynią stołu. Jeżeli nie wiesz do końca, jaki mechanizm i sposób dzielenia blatu wybrać, skontaktuj się z pracownikami sklepu, którzy wiedzą wszystko o sprzedawanych przez siebie stołach rozkładanych.

Stół rozsuwany do jadalni

Stoły rozkładane cieszą się dużą popularności ze względu na swoją funkcjonalność i wielozadaniowość. Na co dzień nie zajmują zbyt dużo miejsca, ale jeśli potrzebujesz więcej przestrzeni podczas przyjęcia czy spotkania z rodziną, wystarczy chwila i zyskujesz dodatkową powierzchnię blatu o pożądanej wielkości. Rozkładane meble pozwalają zaoszczędzić sporo miejsca w codziennym użytkowaniu. Kiedy niepotrzebna jest duża powierzchnia, można go złożyć, a złożony stół jest bardziej kompaktową wersją, która zajmuje mało miejsca. Docenią to zwłaszcza właściciele małych kuchni i niewielkich jadalni.

Meble, które mogą zmieniać swoją wielkość to naprawdę doskonałe rozwiązanie, zwłaszcza jeżeli planujesz powiększenie rodziny. Nie będziesz musiał kupować nowego, większego mebla, ale z łatwością dopasujesz posiadany stół do zmieniających się potrzeb Twojej rodziny. Stoły dostępne są w wielu kształtach, rozmiarach i kolorach, dzięki temu bez trudu znajdziesz egzemplarz pasujący idealnie do twojego domu.

Jak działa mechanizm rozkładania stołu?

Mechanizmy zastosowane w poszczególnych modelach stołu rozkładanego mogą się między sobą różnić. Najczęściej elementem różnicującym jest oskrzynia, czyli element poniżej blatu stołu, który zwykle łączy się z nogami. I tak na przykład możesz kupić stół, w którym oskrzynię stołu połączono z blatem poprzez prowadnice, w niektórych systemach rozkładania oskrzynia jest rozcięta wraz z blatem lub dzielona niesymetrycznie. Możesz kupić stół z oskrzynią maskującą system rozkładania, zawieszenie stołu może być zamocowane na obrotowej osi, prowadnice zazwyczaj schowane są za oskrzynią lub są przykręcone do niej od wewnątrz, co pozwala na ich dyskretne ukrycie.

Stół rozkładany do salonu

Nieodzownym elementem każdego rozkładanego stołu jest wkładka stołu pozwalająca powiększyć powierzchnię blatu. Wkładki zazwyczaj mieszczą się pod złożonym blatem. W zamocowaniu elementów rozkładania wkładki pomaga solidna rama wewnętrzna. Wybierając rozkładany stół, zwróć koniecznie uwagę na prowadnice, ponieważ to one zapewniają stabilność stołu wystarczającą do tego, aby po rozłożeniu stołu nie była potrzebna żadna dodatkowa podpórka stołu. Konstrukcje stołów rozkładanych zależą od poszczególnych producentów, czasami prowadnice rozkładają się teleskopowo na łożyskach kulkowych, co zdecydowanie ułatwia ich składanie i rozkładanie.

Zobacz nasze

Pozostałe wpisy

Udostępnij ten artykuł

Twój schowek jest pusty

oto Twój

schowek