Krótki czas dostawy

Gwarancja dobrej inwestycji

Najwyższa jakość produktów

Co wstawić do witryny w salonie?

Piękna szklana witryna w salonie przez lata należała do elementu wyposażenia, który musiał pojawić się w tradycyjnych wnętrzach. Na dekady została zastąpiona przez wielofunkcyjne –i przyznajmy szczerze, niezbyt ładne – meblościanki. Na szczęście w polskich domach powraca moda na piękne drewniane witryny, które potrafią nadać niepowtarzalnego charakteru każdemu wnętrzu. Wiele osób zastanawia się nad tym, aby kupić oszkloną witrynę, ale nie do końca wie, jak ją później wykorzystać. Mamy kilka sprawdzonych pomysłów na to, co włożyć do witryny w salonie, aby stała się prawdziwą ozdobą.

Jak zaaranżować przeszkloną witrynę w salonie?

Umieszczenie szklanej witryny w przestronnym salonie sprawi, że pomieszczenie nabierze wyjątkowego charakteru. Współcześnie na rynku meblarskim dostępny jest bardzo duży wybór witryn rozmaitego rodzaju, dlatego znalezienie tej, która będzie pasowała perfekcyjnie do wnętrza, nie powinno sprawić większych problemów. To, co można wstawić do witryny w salonie, zależy w dużej mierze od jej wyglądu. Inaczej przedstawia się aranżacja witryny, która jest przeszklona w całości, a inaczej tej, w której znalazły się dodatkowe drewniane szafki i szuflady.

Jeżeli zdecydujesz się ustawić ten elegancki mebel w jadalni, zyskasz pojemne miejsce do przechowywania zastawy stołowej i sztućców, a w przypadku witryny z szafką z pełnymi drzwiami także do chowania w niej obrusów serwetek itp. W części za przeszklonymi drzwiczkami możesz wyeksponować piękne talerze, stylowe filiżanki czy kolekcję kryształowych kieliszków. Delikatne światło wpadające przez drzwiczki sprawi, że ustawione w witrynie szkła zaprezentują się wprost zachwycająco.

Optymalne wykorzystanie szklanej witryny

Szklane witryny to meble o wielkim potencjale, warto go wykorzystać jak najlepiej. W zależności od tego, czym chcesz się pochwalić, możesz zdecydować o tym, jakie umieścisz w witrynie przedmioty. Wiele osób decyduje się wstawić do witryny rodzinne pamiątki, takie jak porcelanowe figurki, ulubione zdjęcia w ozdobnych ramkach. To także dobre miejsce na postawienie pamiątek z wakacji np. bursztynowych ozdób czy morskich muszli.

Jeżeli należysz do grona bibliofili, to nowoczesne witryny są dla Ciebie doskonałym pomysłem na pochwalenie się zbiorem ulubionych książek. Zwłaszcza jeżeli masz pokaźną kolekcję książek. Pięknie wydane tomy mogą stworzyć wyjątkowy układ kolorystyczny, który stanie się dodatkową ozdobą pokoju. Możesz ustawić je grzbietami w stronę drzwiczek albo postarać się o ich efektowną ekspozycję np. rozkładając najpiękniejszy egzemplarz na jednej ze szklanych półek. Innymi słowy, książki doskonale sprawdzą się jako odpowiedź na pytanie o to, co wstawić do witryny w salonie.

Dlaczego warto ustawić witryny w salonie?

Witryna w salonie jest bardzo ciekawym rozwiązaniem, jeżeli chodzi o możliwość podzielenia się z naszymi gośćmi pięknymi dekoracjami i rzeczami takie jak rodzinne fotografie, pamiątki rodzinne czy inne przedmioty, które wcześniej kurzyły się na dnie szuflady. Szklane półki to też idealne miejsce na zastawę stołową, kruche filiżanki i unikatowe kieliszki, po które chętnie sięgamy, gdy mamy ważnych dla nas gości. Można na nich postawić wszystko, co stanowi rodzinną pamiątkę, a jednocześnie może stać się ozdobą salonu.

Ciekawym pomysłem uzupełnienia naszej ekspozycji może być uzupełnienie witryny w salonie o odpowiednie oświetlenie. Najlepiej sprawdzą się tu lampki LED umieszczone wewnątrz witryny. Niezależnie od tego, czy będzie to domowa biblioteczka, czy wystawa pamiątek, albo miejsce przechowywania talerzy, ustawiając witrynę we wnętrzu swojego salonu, zyskasz mebel, który stanie się jego ozdobą. Musisz jednak pamiętać, aby pasowała ona stylistycznie do pozostałych mebli. Nieco inna witryna będzie wyglądała dobrze w nowoczesnym wnętrzu, a inna w salonie o tradycyjnym charakterze. Niezależnie od tego, gdzie ją umieścisz, możesz być pewien, że uda Ci się dzięki niej stworzyć niepowtarzalną atmosferę w Twoim domu. To świetny pomysł na dopełnienie wyposażenia eleganckiego salonu lub jadalni. Jeśli dalej szukasz odpowiedzi na pytanie, co wstawić do witryny w salonie i książki lub pamiątki nie są Twoim typem – daj się ponieść fantazji!

Udostępnij ten artykuł

Twój schowek jest pusty

oto Twój

schowek