Krótki czas dostawy

Gwarancja dobrej inwestycji

Najwyższa jakość produktów

Jak dobrać krzesła do stołu?

Wydawać by się mogło, że aby dobrać krzesła do stołu, nie potrzeba szczególnie się zastanawiać. Powinny być ładne i wygodne, czy aby naprawdę tylko tyle? Jeżeli chcesz stworzyć elegancką aranżację salonu, jadalni czy kuchni, musisz zwrócić uwagę na to, aby dobierając krzesła dopasować je do stołu. Nie muszą oczywiście pochodzić z jednego kompletu, warto jednak by pasowały stylistycznie i tworzyły razem ze stołem harmonijny zestaw.

Wybierz odpowiednie krzesła do stołu

Jeżeli udało Ci się znaleźć wymarzony stół, który pasuje perfekcyjnie do Twojego salonu lub kuchni, nadeszła chwila na dobranie do niego odpowiednich krzeseł. Jednak nie chodzi tu tylko o styl, ale także, a może nawet bardziej, o funkcjonalność. Wysokość krzeseł jest bardzo istotna, ale równie ważna jest szerokość krzeseł, końcu chodzi o to, abyś czuł się wygodnie w swojej jadalni. Szerokość krzesła powinieneś dopasować do wielkości stołu oraz planowanej ilości krzeseł. Muszą wygodnie wsuwać się pod stół i nie zahaczać się o siebie, a siedzące na nim osoby powinny czuć się swobodnie i nie zderzać się łokciami w czasie jedzenia.

Wysokość krzesła jest może nieco mniej ważna od ich szerokości, ale jednak warto pamiętać o tym, że wysokość oparcia powinna pozwolić na wygodne wsparcie się na nim w czasie spożywanie posiłków. Przed zakupem dobrze jest zmierzyć posiadany już stół i w ten sposób zdecydować, jakie krzesła powinny się przy nim znaleźć, pamiętając o tym, aby odległość pomiędzy krzesłami wynosiła co najmniej kilkadziesiąt centymetrów.

Krzesła drewniane do nowoczesnej jadalni

Drewno jest materiałem ponadczasowym i pasuje właściwie do każdego stylu wnętrza. Wybierając krzesła do drewnianego stołu, decyzja o drewnianych krzesłach jest właściwie automatyczna, ale co w przypadku stołu z innych materiałów? Śpieszymy donieść, iż krzesła wykonane z drewna bukowego i każdego innego będą pasowały świetnie do dowolnego stołu, dobór krzeseł będzie zależał od ich kształtu i koloru. Współcześnie istnieje możliwość wyboru spośród tak wielu kolorów drewna, że bez trudu znajdziesz odcień pasujący do stołu z blatem wykonanym nie tylko z drewna.

Niektórzy projektanci doradzają, aby podczas wybierania krzesła, sugerować się nogami stołu. Jeżeli więc masz w jadalni stół na metalowych nogach, to taki sam materiał powinien być wykorzystany przy produkcji nóżek pasującego do niego krzesła. Czy to oznacza, że musisz zrezygnować z krzeseł z drewnianymi nogami? Nic podobnego! Współcześnie bardzo modne jest łączenie stylów, w związku z czym także meble wykonane z różnych materiałów mogą z powodzeniem stworzyć spójną całość.

Eleganckie krzesła do drewnianego stołu

Wybrać krzesła do jadalni to nie taka prosta sprawa, powinny bowiem pasować do całości wystroju pomieszczenia. Chodzi tu nie tylko o rozmiar stołu i krzeseł, ale także o ich styl i kolory. Najbezpieczniej jest wybierać modele w jasnych odcieniach drewna, pasują one do większości aranżacji mieszkań. Sprawdzą się świetnie w klasycznych wnętrzach, ale równie dobrze będą wyglądały w pomieszczeniach o bardziej nowoczesnym charakterze. Jeśli lubisz niebanalne rozwiązania, możesz pokusić się o zakup różnych modeli krzeseł, powinien jednak łączyć je jakiś motyw przewodni, taki jak wysokość, kształt oparcia lub podobny kolor.

Łączenie krzeseł w różnych kolorach sprawdzi się świetnie w przypadku białego stołu, różne krzesła zdecydowanie dodadzą mu stylu. Możesz zdecydować się na krzesła drewniane w dwóch kolorach albo możesz zaszaleć i udekorować jadalnię krzesłami w wielu kolorach. ważne jest jednak, aby wszystkie kolory pasowały do siebie i reszty wyposażenia pomieszczenia.

Drewniane stoły już same w sobie są zwykle wystarczającą dekoracją salonu czy jadalni, jednak jeżeli Twój stół będzie uzupełniony o pasujące do niego krzesła, pomieszczenie zyska prawdziwą klasę. Dobór krzeseł do stołu nie jest może najważniejszym etapem meblowania salonu, ale nie warto o nim zapominać. To jakie krzesła do stołu kupisz, będzie miało wpływ na styl pokoju oraz na wygodę podczas posiłków.

Udostępnij ten artykuł

Twój schowek jest pusty

oto Twój

schowek