Krótki czas dostawy

Gwarancja dobrej inwestycji

Najwyższa jakość produktów

Wysokość stolika kawowego, jaka będzie odpowiednia?

Stolik kawowy to jeden z ważniejszych mebli w salonie, pełniących funkcję praktyczną i wpływających na estetykę i funkcjonalność tego pomieszczenia. Istotną sprawą dla zapewnienia sobie wygody użytkowania jest wybór odpowiedniej wysokości stolika kawowego. W tym artykule przedstawimy praktyczne wskazówki i estetyczne rozważenia, które pomogą Ci dobrać idealną wysokość stolika kawowego do Twojego salonu. Dowiesz się:

Jakie stoliki kawowe możesz kupić?

Współczesny rynek meblowy dostarcza naprawdę duży wybór stolików kawowych. Oprócz tradycyjnych stolików prostokątnych czy kwadratowych możesz znaleźć także stoliki okrągłe. Dostępne są stoliki z litego drewna, stoliki ze szklanym blatem, modele z nogami z metalu, stoliki z szufladami, z półką pod blatem i wiele innych modeli. W niewielkim salonie sprawdzi się świetnie stolik okrągły, który nie będzie zajmował zbyt wiele miejsca, a jednocześnie spełni doskonale swoją funkcję. Możesz ustawić go wygodnie przy sofie lub fotelu i wygodnie relaksować się po obiedzie albo pić kawę w towarzystwie przyjaciół.

Dlaczego warto kupić stolik kawowy do salonu?

Współczesne salony pełnią na co dzień wiele różnych funkcji: są jadalnią, miejscem, w którym ogląda się wspólnie filmy, a także spotyka się z przyjaciółmi na kawę. Właśnie ta ostatnia funkcja wymaga odpowiedniego umeblowania. Owszem można pić kawę przy dużym stole, jednak ploteczki i zwierzenia zdecydowanie lepiej „smakują” w bardziej intymnej atmosferze, właśnie przy małym stoliku kawowym.

Ten niewielki z reguły mebel pasuje świetnie do głębokich foteli i miękkiej sofy, możesz postawić na nim wygodnie filiżanki z kawą lub herbata i cieszyć się wspólnie spędzanym czasem. Wymiary dostępnych na rynku stolików sprawiają, że z łatwością dopasujesz odpowiedni mebel do aranżacji znajdującej się w danym pomieszczeniu. Warto też dodać, że stolik przy kanapie to rozwiązanie nie tylko funkcjonalne, ale także eleganckie, uzupełniające wnętrze o dodatkowy element dekoracyjny.

Stolik kawowy do kanapy – jak wybrać jego wysokość

Najważniejszym aspektem, o którym trzeba pamiętać, dobierając stół do kanapy, jest wysokość użytkowa stolika kawowego, czyli wygoda, z jaką można się posługiwać tym meblem. Idealna wysokość stolika powinna pasować do wysokości kanapy lub foteli, które zostaną wokół niego umieszczone. Odpowiedni poziom blatu umożliwi wygodne sięganie po napoje, książki czy inne przedmioty, bez konieczności schylania się czy nadmiernego wyciągania ręki. Zakłada się, że wysokość stolika kawowego powinna być nieco niższa niż wysokość siedziska foteli czy kanapy. Blat umieszczony niżej o 2,5 – 5 cm zapewnia wygodne użytkowanie stolika.

Najczęściej spotykany niski stół do salonu ma wysokość 40-45 cm, taka wielkość sprawdza się w większości salonów i jest opcją najczęściej wybieraną przez klientów sklepów meblowych. Taka wysokość pasuje do mebli o klasycznym wymiarze, jednak jeśli masz meble wyjątkowo niskie lub wyjątkowo wysokie, dobrym wyborem będzie stolik kawowy wykonany na indywidualne zamówienie. W końcu komfort użytkowania jest najważniejszy.

Zobacz nasze

Pozostałe artykuły

Udostępnij ten artykuł

Twój schowek jest pusty

oto Twój

schowek