Krótki czas dostawy

Gwarancja dobrej inwestycji

Najwyższa jakość produktów

Czym pachnie
TWOJE MIESZKANIE?

Jesteś zwolennikiem świec zapachowych, które rozpalając tworzą cudowny nastrój? Czy może wolisz naturalne zapachy suszonych ziół, drewna przy kominku lub po prostu zapachów unoszących się w salonie z kuchni?

Salon jest częścią naszego domu. Ważne miejsce do odpoczynku i relaksu przy ulubionym serialu, czy filmie z Netflixa. W większości nowych domów jest to miejsce połączone z kuchnią i jadalnia. Zazwyczaj jest częścią w otwartej przestrzeni kuchni. Lubimy gotować rozmawiając z bliskimi. Podobno najlepiej rozmawia się właśnie w tej części mieszkania.

Roznoszące się zapachy gotowanego, niedzielnego obiadu są lepsze niż zapachowe świecie. Jednak nie gdy przypalimy ziemniaki. Ale tego będziemy unikać. Ulubione ciasto w piekarniku do popołudniowej kawy, to również zapach, który tworzy się sam.

Na co dzień jednak możemy skorzystać możliwości jakie dają nam świece. Stawiamy na naturalność, więc proponujemy Wam sojowe świece, które możecie kupić w sklepach z dekoracjami domowymi.

Zachęcamy Was do zrobienia swojej świecy. Nie jest to trudne, a na pewno będziecie znać skład takiego stylowego dodatku do swojego wnętrza.

Taka świeca może mieć różne zapachy, na przykład grejpfrut z melisą. Świeży, cytrusowy zapach w połączeniu z melisą, która ma właściwości uspakajające.

Pomysłów jest naprawdę mnóstwo, ograniczenia są tylko w naszej głowie. Może być świeca jedno-zapachowa, lub wielo-zapachowa. Najlepiej jest jednak łączyć dwa wybrane zapachy.

Do zrobienia sojowej świecy potrzebne będą:

  • wosk sojowy – możesz go zamówić w Internecie, wystarczy, że wpiszesz wosk sojowy w Google,
  • olejek eteryczny – zrób podobnie jak z woskiem sojowym, Google i wyszukaj,
  • knot – może być drewniany lub bawełniany – z łatwością zajdziesz go w sklepie, gdzie kupisz wosk,
  • szklane naczynie/garnek/miska,
  • szklane naczynie, kubek, słoik po drzemie czy pasztecie z dzika w słoiku,
  • drewniany patyczek – albo pałeczki od ostatniej sushi kolacji.

Jak już znajdziesz powyższe składniki możesz rozpocząć tworzenie swojej świecy. Masz słoiczek w którym będzie świeca – tak ten po drzemie truskawkowym, jak jest jeszcze z etykietką, to bardzo dobrze – możesz z łatwością określić jego pojemność (ml), ale jeśli jej nie ma, niczym się nie martw, wystarczy, że odmierzysz pojemność poprzez wlanie wody do słoika, a potem do naczynia, które wiesz, że ma 200 ml. Taką miarkę mililitrów ma prosty bidon do filtrowanej wody. Objętość pojemnika w mililitrach musisz pomnożyć przez współczynnik 0,77. Wynik to Wosk sojowy w gramach. Teraz już wiesz ile musisz go kupić na jeden słoiczek po drzemie, albo jeśli kupisz go więcej (bo tak się bardziej opłaca) to odmierzysz sobie odpowiednią wagę.

Jeśli jednak nie chcesz się bawić w matematykę wystarczy, ze dwa razy wypełnisz słoiczek zakupionym woskiem i przesypiesz go do innego naczynia.

Teraz wystarczy roztopić wosk na przykład w kąpieli wodnej, albo w mikrofalówce przez 3 minuty.

Odczekaj teraz 10 minut i dodaj olejek eteryczny. Olejku na przykład na 200ml odpowiednio 15 ml olejku. Całość mieszaj drewnianym patyczkiem albo łyżką przez ok. 2 minuty.

Przyszła kolej na knot, może być drewniany – bardzo modny do świec sojowych, albo tradycyjny bawełniany. Końcówkę knota zamocz w wosku i umieść go na dnie wybranego słoiczka, żeby wystawał ponad wosk, przymocuj górną część do pałeczek od sushi, albo przytrzymaj go klamerką od prania.

Możesz teraz przelać wosk do słoiczka wosk nie może być za gorący, jeśli masz w domu termometr możesz zmierzyć jego temperaturę, powinna wynosić ok. 55 stopni.

I to by było na tyle. Gratulacje, właśnie stworzyłeś swoją domową świece sojową.

Słoiczek odstaw do ostygnięcia, świeca będzie całkowicie gotowa po 24 godzinach.

Kolejny dzień to już radość z magicznej atmosfery w mieszkaniu. Możesz ją postawić w salonie na komodzie. Idealnie sprawdzi się w łazience przy wieczornej kąpieli. Sypialnia to też dobre miejsce na relaks przy pięknych zapachach. Do tego palący się płomień, uspokaja. Naturalne zapachy melisy, czy owoców cytrusowych będą pasować do każdej okoliczności.

Jak stworzysz więcej własnoręcznie wykonanych świec możesz je porozstawiać po całym mieszkaniu, na komodzie, na szafce RTV, małej witrynie.

Super pomysłem będzie również wykorzystanie świec jako prezenty dla najbliższych, czy z okazji urodzin dla najlepszej przyjaciółki.

Udostępnij ten artykuł

Twój schowek jest pusty

oto Twój

schowek