Krótki czas dostawy

Gwarancja dobrej inwestycji

Najwyższa jakość produktów

Dekoracje na stolik kawowy – co na nim postawić?

Stolik kawowy, czyli niewielki mebel, którego nie może zabraknąć w Twoim salonie. To właśnie przy nim najlepiej smakuje kawa, to tu podzielisz się z przyjaciółkami bieżącymi ploteczkami, a wreszcie to przy stoliku kawowym odpoczniesz po całodziennej bieganinie. W ofercie Jarstol Meble znajdziesz duży wybór stylowych i eleganckich stolików kawowych dostępnych w wielu rozmiarach, wzorach i kolorach. Na pewno uda Ci się znaleźć egzemplarz, który stanie się dodatkową ozdobą Twojego salonu.

Co możesz postawić na stolik kawowy?

Ten niewielki stoliczek, ustawiony nieco na uboczu salonu lub jadalni, może stać się idealnym elementem dekoracyjnym pomieszczenia. W wersji minimalistycznej możesz pozostawić pusty drewniany blat, postanawiając, że sama jego obecność, albo wyrazisty kolor drewna są już wystarczająco świetnym elementem dekoracyjnym. To kwestia estetyki, nie będziemy więc dłużej zastanawiać się nad tym tematem. Jednak dużo częściej stolik kawowy staje się doskonałym miejscem, na którym możesz wyeksponować dekoracyjne drobiazgi.

To jak udekorować stolik kawowy zależy w dużej mierze od sytuacji, nieco inaczej będzie wyglądał, kiedy zamierzasz usiąść przy nim z zaproszonymi na kawę gośćmi, a inaczej na co dzień. Jeżeli planujesz spotkanie w miłym gronie, najważniejsza będzie oczywiście zastawa stołowa, czyli ulubione filiżanki, talerzyki itp. Dodatkową dekorację stolika kawowego mogą stanowić kwiaty cięte ustawione w pięknym wazonie. Jeżeli rozmiar stolika na to pozwoli, może zjawić się na nim jeszcze prosta patera na ciasteczka lub świeże owoce sezonowe.

Jak udekorować stolik kawowy?

Jeżeli chcesz, aby stolik kawowy stał się prawdziwą ozdobą Twojego salonu, to powinieneś zastanowić się nad jego aranżacją. Z pewnością musi on wpisywać się w wystrój wnętrza, mówimy tu zarówno o blacie stolika, czyli o jego kolorze, jak i o stylu, w jakim został wykonany. Nieco inne stoliczki sprawdzą się w małych mieszkaniach, w których są one używane praktycznie na co dzień, a inne w pokoju dziennym gdzie stolik kawowy jest uzupełnieniem stołu jadalnego dużych rozmiarów.

Na stoliku kawowym tak naprawdę mogą pojawić się najróżniejsze ozdoby. Ważne jest to, aby wszystkie z nich wprawiały Cię w pozytywny nastrój. Wśród wielu praktycznych rozwiązań i porad co do aranżacji stolika wśród najpopularniejszych dekoracji bardzo często pojawiają się świece zapachowe oraz cięte kwiaty i odpowiedni wazon. Poza sezonem mogą pojawić się suszone kwiaty. Poza tym na stoliku kawowym może pojawić się okazała miska na owoce lub orzechy.

Niebanalne dekoracje na stoliku kawowym

Jeżeli myślisz o stylizacji stolika kawowego do pokoju dziennego, to możesz poszukać inspiracji na ten temat, chociażby w internecie. Trudno jednak znaleźć pomysł będący uniwersalnym rozwiązaniem, ponieważ każdy z nas różni się oczekiwaniami oraz gustem. Na naszym blogu podrzucamy garść wskazówek, które można wykorzystać we własnym salonie. Jeżeli Twój stolik kawowy ma naprawdę niewielkie rozmiary i mieści się na nim jedynie sama taca, to najlepszą jego ozdobą będzie piękny gładki wazon pełen ciętych kwiatów. To wystarczy, aby wprowadzić nastrojową atmosferę podczas delektowania się filiżanką ulubionej kawy lub herbaty.

Większe stoliki kawowe dają więcej możliwości aranżacyjnych, mogą pojawić się na nich nawet rośliny doniczkowe np. kwitnące storczyki lub fiołki alpejskie. Poza tym możemy postawić inne dekoracje takie jak rozmaite małe błyskotki, dekoracyjne kamyki umieszczone w szklanej miseczce. I oczywiście figurki wykonane z porcelany, ten ponadczasowy materiał sprawdza się doskonale, ponieważ tego typu ozdoby są po prostu piękne. Warto zadbać także o wysokość dekoracji, przede wszystkim nie mogą zasłaniać gości i przeszkadzać w rozmowie. Podsumowując rozmyślania o tym, co postawić na stoliku kawowym, można wymienić przedmioty, które zawsze będą na miejscu: kwiaty, świece i owoce. To ozdoby na stolik kawowy, które będą pasowały do każdego wnętrza.

Udostępnij ten artykuł

Twój schowek jest pusty

oto Twój

schowek