Krótki czas dostawy

Gwarancja dobrej inwestycji

Najwyższa jakość produktów

styl
URBAN JUNGLE

Witajcie w dżungli, czyli jak urządzić mieszkanie w stylu urban jungle.

Nie ma o czym dyskutować – natura jest w ostatnich latach stale gorącym trendem. Wiele osób ma już dość minimalistycznych, szaro-białych pomieszczeń. Niektórzy chcą puścić wodzę fantazji i sprawić, aby ich wnętrza nabrały życia i kolorów. Doskonałą odpowiedzią na tę potrzebę jest styl urban jungle. Na czym polega? Jakie elementy są dla niego charakterystyczne? No i najważniejsze: co zrobić, aby nasze mieszkanie przemieniło się w małą miejską dżunglę? Czytajcie, a się dowiecie!

Czym jest urban jungle?

Tłumacząc nazwę z angielskiego styl urban jungle to nic innego jak miejska dżungla. W jego założeniach władzę nad nowoczesnymi często industrialnymi wnętrzami przejmują rośliny. Dużo zieleni i wzorów zaczerpniętych z natury – to, w ogromnym uproszczeniu przepis na urban jungle w waszym domu. Musicie jednak pamiętać, że w tym przypadku pod pojęciem „rośliny” raczej egzotyczne okazy – zapomnijcie o znanych wam dobrze z babcinych parapetów storczykach i fiołkach. Wasze wnętrze musi mieć pazur!

 

Urban jungle – jakie rośliny wybrać?

Jak już wspominaliśmy – powinno zależeć wam na nieco dzikim efekcie. Najpopularniejszym wyborem będą z pewnością monstery. Możecie pójść w swego rodzaju klasykę i wybrać Monsterę Deliciosę, która zachwyci was swoimi ogromnymi, dziurawymi liśćmi, ale warto pamiętać też o mniejszych gatunkach, jak chociażby Monstera Adansonii nazywana też Monkey Mask czy Monstera „Minima”. Każda z nich doskonale sprawdzi się we wnętrzach utrzymanych w stylu urban jungle.

Podobnie rzecz ma się w przypadku innych filodendronów. Warte waszej uwagi powinny być także wszelkiego rodzaju palmy i paprocie. Jeśli zaś szukacie czegoś mniejszego, dobrym wyborem mogą być małe sukulenty, kaktusy lub np. różne gatunki peperomii – od dość popularnego „pieniążka”, po inne, mniej znane, choć równie ciekawe gatunki.

Wybierając rośliny, pamiętajcie, aby dobrać je stosownie do warunków w pomieszczeniu, w którym zamierzacie je umieścić. Inne kwiaty nadają się do wilgotnej łazienki bez okna, a inne do dużego słonecznego salonu. Inwestując w kwiaty, warto wybierać mądrze – w końcu chcecie, aby raz kupione rośliny zostały z wami na długo i zachwycały zarówno was, jak i wszystkich, którzy wkroczą do waszej miejskiej dżungli.

Udostępnij ten artykuł

Twój schowek jest pusty

oto Twój

schowek