Krótki czas dostawy

Gwarancja dobrej inwestycji

Najwyższa jakość produktów

Styl japandi –
SPOKÓJ HARMONIA I FUNKCJONALNOŚĆ

Jak sprawić, aby w naszym domu funkcjonalność szła w parze z prostotą i przytulnością? Odpowiedzią na to pytanie jest styl japandi.

Nie ma wątpliwości, że w ostatnim czasie podbija on serca ludzi na całym świecie – wszystko za sprawą pandemii, która rozbudziła w nas potrzebę sprawienia, aby nasz dom był zarówno oazą spokoju i wyciszenia, jak i doskonale funkcjonalnym miejscem pracy. Czym charakteryzuje się styl japandi? Jakie elementy wykorzystuje? Jak wprowadzić go w swoim domu? Tego wszystkiego dowiecie się z naszego artykułu.

Styl japandi – co to?

Styl japandi to nic innego jak połączenie stylów wywodzących się z Japonii i Skandynawii. W największym skrócie: łączy on w sobie dużą ilość światła oraz wykorzystywanie naturalnych elementów i stonowanych kolorów typowych dla scandi, oraz postępowanie zgodnie z zasadą „mniej znaczy więcej”, co jest charakterystyczne dla stylu japońskiego. Jeśli jednak ta definicja w pigułce was nie zadowala, możemy pochylić się nieco bardziej nad składowymi stylu japandi.

To, co czerpie on ze scandi, to przede wszystkim stawianie na naturalne surowce takie jak jasne drewno oraz upodobanie funkcjonalności i przytulności. We wnętrzach urządzonych w stylu japandi, podobnie jak w przypadku stylu skandynawskiego musi być dużo dziennego światła – to sprawia, że przebywając w takich pomieszczeniach, będziemy czuć się ukojeni i spokojni. Wpływ na to będzie miała również jasna kolorystyka mebli i dodatków, która również jest oparta o motywy znane ze stylu scandi. W pomieszczeniach utrzymanych w japandi znajdziemy głównie miękkie, delikatne kolory: beże, biele i szarości.

 

Pamiętajcie jednak, że zarówno mebli, jak i dodatków nie może być zbyt wiele – w japandi ceni się staranne dobieranie tego, czym zagospodarujemy naszą przestrzeń. Jest to jeden z aspektów, które styl ten zaczerpnął z trendów panujących w kraju kwitnącej wiśni. Nie zagracajcie więc swojej przestrzeni zbędnymi bibelotami. Minimalizm w przypadku japandi jest czymś bardzo pożądanym.

 

Podążając dalej za japońskim stylem urządzania wnętrz, warto zauważyć, że w japandi nie wszystko musi być idealne i fabrycznie nowe. Urządzając swoje domy, Japończycy doskonale wykorzystują leciwe meble i dają im nowe życie. Innymi słowy: wystarczy odrobina kreatywności, by antyki i vintage’owe meble stały się największą ozdobą waszych wnętrz.

Japandi – jakie materiały wykorzystać?

Jakie materiały są charakterystyczne dla stylu japandi? W tym przypadku stawiamy na wszystko, co odwołuje się do natury. Postawcie więc na drewno – najlepiej jasne – oraz glinę. Gliniane wazony będą doskonale pasować do tego typu wnętrz. Jeśli chodzi o tekstylia, postawcie na skórę, len oraz wełnę. Choć pozornie może wydawać się, że używając takich materiałów, otrzymamy surowe i nieprzyjemne wnętrze, jest to tylko mylne pierwsze wrażenie. Prostota użytych surowców sprawi, że wasze mieszkanie będzie nie tylko bardzo praktyczne, ale też piękne i wręcz stworzone do relaksu w przerwach od home office.

Jak wprowadzić japandi do swojego domu?

Wiecie już, czym charakteryzuje się styl japandi – macie więc bazę do tego, aby urządzić swoje gniazdko właśnie w tym stylu, będącym mieszanką japońskich i skandynawskich klimatów. Aby dodatkowo wam to ułatwić, zebraliśmy kilka najważniejszych wskazówek, jak osiągnąć zamierzony efekt:

  • Zastanówcie się, jak możecie wykorzystać to, co już macie w waszym domu. Pamiętajcie, że stare meble jak najbardziej pasują do japandi!
  • Niech się stanie światłość! Wpuście do waszych wnętrz jak najwięcej światła dziennego. Jeśli warunki wam to uniemożliwiają – zadbajcie o odpowiednie, wykonane z naturalnych materiałów oświetlenie.
  • Funkcjonalność, funkcjonalność i jeszcze raz funkcjonalność: pamiętajcie, że w japandi to właśnie ona oraz przytulność są najważniejsze.
  • Stawiajcie na naturę. Wybierajcie meble i dodatki z tworzyw, które do niej nawiązują, a sukces macie niemal murowany.

 

To chyba wszystko, co powinniście wiedzieć, aby móc urządzić mieszkanie w stylu japandi. Spokój, harmonia i ład na wyciągniecie ręki… czy to nie brzmi kusząco?

Udostępnij ten artykuł

Twój schowek jest pusty

oto Twój

schowek