Krótki czas dostawy

Gwarancja dobrej inwestycji

Najwyższa jakość produktów

Jak dobrać szafkę nocną do łóżka i innych mebli oraz dodatków?

Szafka przy łóżku albo niewielki stolik nocny to ważny element umeblowania sypialni. Jest to nie tylko praktyczny mebel, ale także pożądany dodatek dekoracyjny w sypialni. Wybór odpowiedniej szafki nocnej może więc mieć istotny wpływ na funkcjonalność i estetykę pomieszczenia. Z tego artykułu dowiesz się:

Dlaczego warto kupić szafkę nocną?

Wiele osób zastanawia się, czy tak naprawdę potrzebna jest im szafka nocna w sypialni. A przecież jest to mebel naprawdę bardzo funkcjonalny, który pomoże uporządkować przestrzeń, a dodatkowo stanie się jej dekoracją. Szafki nocne i stoliki nocne doskonale sprawdzą się jako miejsce do odłożenia czytanej przed snem książki czy położenia telefonu. Można postawić na nich kubek wody i niezbędne rzeczy, które chcesz mieć pod ręką. Na szafce lub na stoliku nocnym można umieścić także ramki ze zdjęciami czy też ulubione dekoracje.

Wybierając szafki nocne, warto zwrócić uwagę na dodatkowe szuflady, czy półki, im jest ich więcej, tym wygodniej będzie z niej korzystać. W szufladzie można schować biżuterię, leki czy ładowarkę, na półce zaś ustawić kolekcję ulubionych książek. Na blacie znajdzie się oczywiście miejsce na lampkę nocną. To funkcjonalne rozwiązanie zapewni Ci wygodę, którą docenisz zwłaszcza w nocy, kiedy wszystkie potrzebne rzeczy będziesz mieć w zasięgu ręki i nie będziesz musieć wstawać, aby sięgnąć po coś do picia, albo aby odłożyć okulary.

Szafki nocne, stoliki nocne i pozostałe meble oraz materiały wykończeniowe sypialni powinny tworzyć spójną i harmonijną całość, dzięki temu uda się stworzyć przestrzeń sprzyjającą relaksowi. Wśród najpopularniejszych kolorów wybieranych do sypialni królują odcienie bieli, białe szafki nocne dopasowane do białej ramy łóżka będą prezentowały się wyjątkowo stylowo. Spójne wykończenie sypialni jest idealnym rozwiązaniem, jeśli chodzi o aranżację wnętrza. Dlatego wybierając stolik nocny lub szafkę trzeba dopasować go także do rozmiarów mebli, zarówno zbyt niska szafka, jak i zbyt wysoka w stosunku do łóżka będzie prezentować się kiepsko.

Co sprawdzi się w małej sypialni?

Mała sypialnia to czasami całkiem spore problemy, jeśli chodzi o jej aranżację. Zwłaszcza jeżeli na niewielkiej przestrzeni planujesz umieścić sporo mebli. Łóżko to oczywiście mebel niezbędny, ale co warto mieć w sypialni oprócz niego? Stoliczek do łóżka to rozwiązanie, które świetnie sprawdza się w niewielkim pomieszczeniu, zwłaszcza jeżeli uda Ci się znaleźć model z dodatkową szufladą lub szufladami, które pozwalają na przechowywanie niezbędnych drobiazgów. Stoliki na nogach zmieszczą się z powodzeniem w każdym pokoju. Warto dodać, że taki mebelek może być wykorzystany także w innych pomieszczeniach jako stylowy stolik pomocniczy, na którym można ustawić np. przekąski lub napoje w czasie przyjęcia.

Szafka nocna obok krzesła

Jako szafki nocne sprawdzą się także różne inne meble, na przykład półki przymocowane do ściany. Jeśli masz mało miejsca przy łóżku stolik nocny może okazać się lepszym rozwiązaniem od klasycznej szafki, wybierz jednak model o solidnej konstrukcji i na stabilnych nóżkach, który nie będzie przewracał się z łatwością. To czy będzie to stolik nocny okrągły, czy w innym kształcie jest już rzeczą drugorzędną. Jeżeli chcesz szczególnie zadbać o komfort osób śpiących w sypialni, możesz zdecydować się na stoliki przy łóżku, które można obrócić i umieścić ich blat nad posłaniem. Wystarczy chwila i stolik nocny zamieni się w wygodną tacę, na której możesz zjeść posiłek.

Zobacz nasze

Pozostałe wpisy

Udostępnij ten artykuł

Twój schowek jest pusty

oto Twój

schowek