Krótki czas dostawy

Gwarancja dobrej inwestycji

Najwyższa jakość produktów

Wspólny pokój dla chłopca i dziewczynki?

Urządzenie wspólnego pokoju dla chłopca i dziewczynki wydaje się sporym wyzwaniem, jednak tak naprawdę nie jest to takie skomplikowane. Zdecydowanie łatwiej jest, gdy dzieci są w zbliżonym wieku, ale jeśli nie są… Cóż – i z tym można sobie poradzić! Najważniejsze jest, aby każde z dzieci miało własne łóżko i miejsce przy biurku, reszta to kwestia do ustalenia. Z tego artykułu dowiesz się:

  • jak pogodzić różne zainteresowania dzieci w jednym pokoju,
  • jak urządzić pokój rodzeństwa w bloku,
  • różowe czy niebieskie – jakie kolory do pokoju chłopca i dziewczynki.

Wspólny pokój dziecięcy

Nie zawsze dysponujemy odpowiednią ilością przestrzeni, żeby móc sobie pozwolić na urządzenie oddzielnego pokoju dla chłopca i dla dziewczynki. Czasami rodzeństwo musi dzielić wspólny pokój. Będzie to wymagało odrobiny kreatywności i znalezienia równowagi między ich różnymi zainteresowaniami i oczekiwaniami względem pokoju, ale nie jest to wcale takie trudne zadanie. Po pierwsze należy wziąć pod uwagę wiek dzieci, przedszkolaki chętniej będą się razem bawiły i istnieje szansa, że zgodzą się na jednolity wystrój pokoju. Im dzieci są starsze, tym więcej pojawia się różnic między nimi i warto o te różnice zadbać.

Warto podzielić pokój na strefy odrębne dla każdego dziecka, najłatwiej zrobić to przy pomocy dywanów w różnych kolorach lub wzorach. Mogą to być różniące się od siebie łóżka, a w przypadku łóżka piętrowego, dekoracja „pięter” zgodnie z preferencjami każdego malucha. Jeśli metraż mieszkania na to pozwala, warto stworzyć wspólną przestrzeń do zabawy, w której znajdą się zabawki zarówno dziewczynki, jak i chłopca. Pamiętaj, że dziecięcym pokoju następuje integracja rodzeństwa, która z pewnością zaprocentuje w późniejszych latach.

Jak urządzić pokój rodzeństwa w bloku?

 

Aranżując pokój dla dziewczynki i chłopca w bloku mamy zwykle mniej miejsca do dyspozycji, więc to może być nie lada wyzwanie. Mały pokój wymaga starannego planowania, ponieważ każdy centymetr się liczy. Każde dziecko musi mieć osobne miejsce do spania, to nie podlega dyskusji, ale jeżeli chodzi o biurka, można wybrać model wspólny dla obydwojga dzieci. Blat biurka musi być odpowiednio większy, aby pomieściła się dwójka dzieci, książki i zeszyty można będzie schować do osobnych szafek umieszczonych pod blatem.

 

Dziewczynka z chłopcem w jednym pokoju

Każde dziecko potrzebuje choćby namiastki własnego pokoju, dlatego każde z dzieci powinno mieć oddzielne półki czy szuflady do przechowywania swoich skarbów, oraz osobną część szafy przeznaczoną do wieszania codziennych ubrań. Nie można też zapomnieć o tym, że dzieci muszą mieć wolną przestrzeń do wspólnej zabawy. Pozostawiając dla dzieci sporo przestrzeni dla ich własnych potrzeb, ułatwiasz budowanie więzi między rodzeństwem, które są jednocześnie w tym samym pokoju, oddając się samodzielnej pracy lub zabawie, ale jednak przez cały czas są razem. Obecność drugiej osoby daje poczucie bezpieczeństwa.

Dobrym pomysłem będą białe meble z frontami w ulubionym kolorze, każda szafka i szuflada może mieć inny kolor, wybrany przez dziecko. W ten sposób uda się zapewnić większy komfort, jeżeli chodzi o możliwość posiadania własnych przestrzeni do przechowywania. Podobnie, jeśli chodzi o półki, każde dziecko powinno mieć swoje, dzięki temu można pochwalić się ukochanym modelem samochodu lub wyeksponować inne dziecięce skarby. O tym, jakie kolory ozdobią wymarzony pokój dla dziewczynki i chłopca, możesz zdecydować samodzielnie, ale zdecydowanie lepszym pomysłem będzie zaangażowanie dwójki dzieci i podjęcie wspólnej decyzji na temat tego, jak ma wyglądać piękny pokój dziecięcy.

Udostępnij ten artykuł

Twój schowek jest pusty

oto Twój

schowek