Krótki czas dostawy

Gwarancja dobrej inwestycji

Najwyższa jakość produktów

Urządzamy garderobę – jak zrobić to dobrze?

Oddzielna garderoba, w której można umieścić wszystkie ubrania, buty, czapki, szale, kapelusze i tak dalej, to marzenie wielu kobiet, jednak nie wszyscy dysponują odpowiednią ilością miejsca, aby urządzić garderobę. Jeśli szukasz pomysłu na to, jak na niewielkiej przestrzeni zaaranżować funkcjonalną garderobę koniecznie zapoznaj się z tym artykułem. Znajdziesz tu garść pomysłów i przydatnych rozwiązań jak zrobić garderobę, nawet w małym pokoju.

Mała garderoba – jak urządzić?

Planujesz urządzić małą garderobę, ale nie do końca wiesz, jak się za to zabrać? Postaramy się pomóc! Na początek rozejrzyj się po swoim mieszkaniu i pomyśl, gdzie najlepiej umieścić garderobę. Jeżeli masz na nią osobne pomieszczenie, to zadanie będzie zdecydowanie łatwiejsze, ale nawet niewielki metraż nie jest problemem. Po prostu trzeba racjonalnie zagospodarować dostępną przestrzeń.

Drugim krokiem będzie sprawdzenie, co właściwie ma znaleźć się w garderobie. Sprawdź ilość Twoich ubrań, butów, dodatków i innych akcesoriów, które chcesz przechowywać w garderobie. Od tego zależy jej wielkość, a także ilość półek wieszaków itp. Funkcjonalna garderoba z powodzeniem zastąpi szafy na ubrania, które zwykle stoją w każdym pokoju. Zamiast nich możesz stworzyć przestrzeń, w której zgromadzisz ubrania i buty wszystkich domowników. W ten sposób zyskasz dodatkowe miejsce w każdym pokoju – zamiast szaf i szafek z ubraniami możesz cieszyć się dowolną przestrzenią!

Dobór mebli do małej garderoby

Niezależnie od tego, czy udało Ci się wygospodarować oddzielny pokój, czy też będzie to mała garderoba we wnęce, musisz wyposażyć ją w odpowiednio dobrane meble. Najwygodniejsze byłoby zamówienie mebli na wymiar, gdyż dzięki temu można wprowadzić w życie różne także niestandardowe rozwiązania. Jednak równie dobrze możesz wykorzystać gotową szafę znajdującą się już w zabudowie meblowej w Twoim domu. Najważniejsze w urządzaniu małej garderoby jest zaplanowanie sposobu przechowywania ubrań. W związku z tym w Twojej garderobie muszą znaleźć się:

Poza tym mogą Ci się przydać różnego rodzaju kosze, haczyki, wiszące organizery itp. Ilość akcesoriów do przechowywania zależy od  wielkości garderoby i Twoich indywidualnych potrzeb.

Mała garderoba w sypialni

Jeśli chcesz urządzić małą garderobę w sypialni, zadbaj o to, aby pomieszczenie miało dobrą wentylację – wnętrze garderoby musi być suche i przewiewne, w innym przypadku narazisz się na pojawienie się wilgoci lub nawet pleśni albo grzybów. Aby zaaranżować garderobę w sypialni, warto wybrać odpowiednie meble.

  • doskonale sprawdzi się szafa przesuwna, która jest wręcz idealna do małej garderoby, ponieważ nie potrzebuje dodatkowego miejsca na otwarcie drzwi, można ją więc ustawić nawet blisko łóżka;
  • nowoczesna komoda – to mebel, który pozwoli w racjonalny sposób zagospodarować dostępną przestrzeń, można ją wykorzystać do przechowywania ubrań, bielizny, biżuterii, a na jej blacie można urządzić toaletkę;
  • szafa narożna z regulowanymi półkami i koszami – to bardzo praktyczne rozwiązanie do przechowywania nie tylko ubrań, ale także butów i różnego rodzaju akcesoriów, w tym bielizny pościelowej, ręczników itp.

Wąska garderoba w sypialni zabudowana odpowiednio dobranymi meblami nie będzie zajmowała zbyt wiele miejsca, a zastosowane w niej różne formy przechowywania pozwolą funkcjonalnie zagospodarować dostępną przestrzeń.

Pomysł na garderobę

Szukając pomysłu na małą garderobę, musisz pamiętać, że niezależnie od jej wielkości musi to być miejsce dobrze oświetlone, inaczej trudno będzie Ci korzystać z zalet garderoby. Najlepiej sprawdzają się punktowe lampy sufitowe lub taśmy ledowe. Jeżeli udało Ci się w Twojej garderobie umieścić jeszcze małe lustro, możesz zamontować dodatkowe oświetlenie w postaci reflektorków wbudowanych w ramę w lustra.

Mała garderoba musi być funkcjonalna, dlatego trzeba zachować w niej porządek. Warto podzielić ubrania na kategorie na przykład: na specjalne okazje, do pracy, do chodzenia po domu. Dodatkowo można rozdzielić ubrania w zależności od tego, na jaki sezon są przeznaczone. Jeśli mała garderoba przeznaczona jest dla całej rodziny, warto, aby każdy jej członek miał osobne półki. Należy też pamiętać, że regularne sprzątanie garderoby i pozbywanie się ubrań, których już nie nosimy, pozwoli zachować ład i porządek w najmniejszej nawet garderobie. Zapchane półki i przeciążone wieszaki utrudnią Ci korzystanie z Twojej małej garderoby.

Jak urządzić garderobę – podsumowanie

Jeżeli chcesz mieć w mieszkaniu garderobę, wcale nie musisz rezygnować z jakiegoś pokoju. <b>Niewielka garderoba może powstać w odpowiednio zabudowanej wnęce lub pod schodami</b>. Przemyślana kombinacja półek pozwoli zagospodarować całą przestrzeń, zapewniając łatwy dostęp do przechowywanych w niej ubrań, butów i pozostałych akcesoriów. Garderoba w małym pokoju nie może być wypełniona zbyt dużą ilością mebli, a jej aranżację należy dostosować do własnych potrzeb. Oprócz półek i wieszaków dobrze jest pomyśleć o dodatkowych udogodnieniach, warto postawić na przykład wygodną pufę albo drabinkę, z której będzie można sięgać do półek umieszczonych przy suficie.

W małej garderobie najważniejsze jest wykorzystanie maksymalnej ilości miejsca, haczyki można umieścić nawet na drzwiach od wewnętrznej strony szafy, a półki można umocować nawet tuż pod sufitem – będą idealne do przechowywania rzadko używanych ubrań lub akcesoriów biwakowych. Szukając pomysłów na urządzenie garderoby w swoim domu, warto spojrzeć na pomieszczenia w sposób nieszablonowy. Wystarczy cienka ścianka postawiona w wąskim, ale długim pokoju i ukryta garderoba w sypialni gotowa. Powodzenia w poszukiwaniu nowych rozwiązań oraz w urządzaniu garderoby!

Udostępnij ten artykuł

Twój schowek jest pusty

oto Twój

schowek