Krótki czas dostawy

Gwarancja dobrej inwestycji

Najwyższa jakość produktów

Salon z biblioteczką, czyli jak urządzić salon z kącikiem do czytania?

Miłośnicy książek z pewnością zgodzą się z tym, że nie ma nic bardziej relaksującego niż zanurzenie się w dobrej lekturze. Jednak aby móc w spokoju oddawać się czytelniczej pasji, dobrze jest stworzyć w swoim salonie wygodny kącik do czytania. Oprócz książek muszą znaleźć się w nim oczywiście odpowiednio dobrane meble. Dzięki asortymentowi od Jarstol Meble uda Ci się urządzić kącik do czytania, który stanie się Twoją ulubioną przestrzenią.

Twój przytulny kącik do czytania

W tym artykule zastanowimy się nad tym, jak urządzić salon z biblioteczką, aby znaleźć w nim miejsce dla kącika czytelniczego. Czytanie książek nie wymaga zbyt wielu specjalnie dobranych mebli, najczęściej wystarczy wygodny fotel lub kanapa z miękkimi poduszkami i już możesz cieszyć się dobrą lekturą. Jeżeli dysponujesz naprawdę małą ilością przestrzeni, wystarczy, że wybierzesz kącik do czytania w salonie, w którym zmieści się fotel. Najwygodniejszym rozwiązaniem będzie miejsce w pobliżu okna.

Oprócz fotela przyda się także stolik pomocniczy, na który możesz odłożyć książkę, okulary lub możesz postawić kubek z ciepłą herbatą. No i oczywiście najważniejsze – biblioteczka. Jej rozmiar w dużym stopniu uzależniony będzie od wielkości salonu oraz ilości woluminów, które chcesz mieć pod ręką. Postaraj się tak urządzić kącik do czytania, aby ulubione książki zawsze były na miejscu. W naszej ofercie znajdziesz stylowe biblioteczki, które pomieszczą naprawdę dużo książek.

Oświetlenie kącika czytelniczego

Dobre oświetlenie to jeden z najważniejszych elementów pozwalających na stworzenie odpowiedniej atmosfery sprzyjającej czytaniu książek. Warto wyposażyć swój kącik w lampę stojącą, umieszczoną w pobliżu fotela. Padające z niej światło pozwoli Ci wygodnie czytać, nawet po zmierzchu. Dobrym rozwiązaniem może być także mała lampka stojąca na stoliku, a nawet kinkiet powieszony na ścianie.

Fotele ustawione w pobliżu okna pozwolą Ci wykorzystać światło dzienne, dlatego chcąc stworzyć przytulny kącik do czytania, warto o tym pamiętać. Dodatkowo umieszczony pod oknem kaloryfer może okazać się świetną namiastką kominka, a płynące z niego ciepło jeszcze bardziej uprzyjemni lekturę.

kącik do czytania

Najważniejszy mebel w kąciku do czytania

Aranżując odpowiednią przestrzeń do czytania w salonie, musisz znaleźć odpowiednią biblioteczkę. Najprostszym rozwiązaniem będzie stylowy regał wyposażony w kilka pojemnych półek. Tego typu mebel może przyjmować różne kształty i może być wykończony w różny sposób. W ofercie naszego sklepu znajdziesz regały i biblioteczki w wielu odsłonach, więc z pewnością uda Ci się znaleźć takie, które będą pasowały do aranżacji Twojego salonu.

Oprócz klasycznych regałów z otwartymi półkami, książki mogą być przechowywane także w witrynach albo na półkach powieszonych na ścianie. Warto zwrócić uwagę na to, że biblioteczka może stać się głównym elementem dekoracyjnym salonu, a stojące na jej książki będą ozdobą pomieszczenia.

Najwygodniejsze meble do czytania książek

Jeżeli także dla Ciebie nie ma nic przyjemniejszego od możliwości umoszczenia się w wygodnym fotelu i zajęcia się lekturą książki, to mamy dla Ciebie kilka podpowiedzi, które sprawią, że siedzenie z lekturą będzie i jeszcze przyjemniejsze. Jeśli chcesz stworzyć przytulną atmosferę, dodaj poduszki i miękki koc, którym możesz się otulić. Wybierając wygodny fotel postaw na ten z miękkimi podłokietnikami, doskonałym pomysłem będzie dodatkowy podnóżek.

Aby urządzić kącik, którego nastrój przyciągnie wszystkich domowników, zadbaj o odpowiednie dekoracje. Wybierz lampę stojącą pasującą do fotela, a na stoliku lub oknie postaw żywe rośliny. Ostatnio coraz bardziej modne są drzewka doniczkowe do domu, to oryginalna dekoracja sprawdzająca się w każdym pomieszczeniu. Jeżeli masz w domu małych czytelników, stwórz także dla nich przytulne miejsce do czytania. Zamiast wstawiać dodatkowe fotele, możesz ułożyć dla nich na podłodze dużą poduszkę. Wyczaruj w swoim salonie miejsce, w którym znajdziesz spokój i będziesz mógł oddać się bez reszty swojej pasji czytelniczej.

Udostępnij ten artykuł

Twój schowek jest pusty

oto Twój

schowek