Krótki czas dostawy

Gwarancja dobrej inwestycji

Najwyższa jakość produktów

Niebieski – różne odcienie niebieskiego we wnętrzach.

Kolor niebieski kojarzy nam się głównie z naturą, spokojem i harmonią. To kolor, który pomaga redukować stres i wprowadza stan relaksu. Współcześnie coraz częściej jest on wybierany jako istotny dekoracyjny element aranżacji wnętrz, zwłaszcza w pomieszczeniach, w których pragniemy znaleźć ukojenie i wyciszenie. Do niedawna błękit dominował w łazienkach, a obecnie coraz częściej pojawia się także w salonach, w pokojach dziecięcych oraz sypialniach. Wielość odcieni niebieskiego sprawia, że można wykorzystać go na nieskończoną wręcz ilość sposobów.

Odcienie niebieskiego w Twoim domu

Niebieski kolor to barwa pełna możliwości, która sprawdzi się świetnie w różnych pomieszczeniach. Istnieje wiele różnych odcieni koloru niebieskiego, od jasnych rozbielonych pasteli po ciemne i nasycone granaty. Do najpopularniejszych odcieni niebieskiego występującego we wnętrzach należą:

Kolor niebieski we wnętrzach może być wykorzystany na wiele sposobów, można nim pomalować ściany, użyć jako kolor dodatków i dekoracji, a nawet jako kolor mebli. Intrygującym pomysłem mogą być różne odcienie niebieskiego zestawione ze sobą w jednym pomieszczeniu. Może to być na przykład niebieski kolor ścian, najlepiej odcień pastelowego błękitu oraz niebieskie akcenty dekoracyjne, na przykład niebieska ceramika lub błękitne tkaniny. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na jasny błękit, czy głęboki granat pamiętaj o równowadze i odpowiednim doborze dodatków.

Jak wykorzystać kolor niebieski we wnętrzach?

Niebieskie ściany to doskonały sposób na stworzenie w pomieszczeniu przyjaznej i relaksującej atmosfery. Stąd tak popularne jest stosowanie koloru niebieskiego głównie w łazienkach – kolor niebieski niejako naturalnie kojarzy się z kolorem czystej wody i bezkresnym niebem. To też powód popularności kafelków podłogowych i ściennych w odcieniach koloru niebieskiego.

Dziś różne odcienie niebieskiego coraz częściej pojawiają się także w innych pomieszczeniach, najczęściej w sypialni lub pokoju dziecięcym – tu najchętniej wybierany jest pastelowy odcień niebieskiego lub rozbielony błękit. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby niebieski kolor pojawił się także w salonie. Wprowadzenie niebieskiego do tej przestrzeni nada jej wyjątkowo oryginalnego charakteru. Niebieskie wnętrza prezentują się bardzo oryginalnie, a łącząc błękit z innymi kolorami, najlepiej z bielą i beżem, można osiągnąć bardzo ciekawy efekt wpisujący się w modny styl Hampton.

Niebieski kolor nie tylko na ścianach!

Jeżeli błękitny kolor ścian wydaje Ci się rozwiązaniem zbyt radykalnym, a jednak chcesz wprowadzić do wnętrza świeżość, to warto pomyśleć o dodatkach w niebieskiej tonacji. Możesz wybierać spośród różnych odcieni niebieskiego pasujących do pozostałych kolorów zastosowanych w aranżacji wnętrza. Jasne odcienie niebieskiego, zwłaszcza pastelowy błękit, komponują się świetnie z całą paletą intensywnych barw – to kolor, który pasuje do rozmaitych stylów.

Możesz zdecydować się na wybór elementów dekoracyjnych w kolorze niebieskim takich jak zasłony, poduszki, a nawet dywan. Ciekawym pomysłem mogą być także niebieskie meble takie jak kanapa fotel czy obicie krzeseł. Kolor błękitny wprowadzi do każdego pomieszczenia spokój i harmonię oraz pozytywnie wpłynie na nasze samopoczucie. Szczęśliwie, bardzo łatwo dopasować odcień niebieskiego do wnętrza w każdym stylu. Jedynym miejscem, w którym warto ograniczyć ilość niebieskiego koloru jest kuchnia – tu wystarczy błękitna zastawa stołowa, ponieważ ściany w niebieskich odcieniach mogą wpłynąć na osłabienie apetytu.

Udostępnij ten artykuł

Twój schowek jest pusty

oto Twój

schowek