Krótki czas dostawy

Gwarancja dobrej inwestycji

Najwyższa jakość produktów

Kuchnia połączona z jadalnią — jak dobrze wykorzystać przestrzeń?

Połączenie kuchni z jadalnią to rozwiązanie stosunkowo popularne we współczesnym urządzaniu wnętrz. Otwarta przestrzeń sprzyja wspólnemu spędzaniu czasu, sprawdza się zwłaszcza w przypadku małej kuchni. W zależności od indywidualnych preferencji może to być salon z aneksem kuchennym lub kuchnia z jadalnią i salonem.

Jeżeli podobają Ci się rozwiązania tego typu, zapoznaj się z naszym artykułem, w którym opowiemy jak połączyć kuchnię z jadalnią, aby stworzyć spójną kompozycję, która staje się z sercem Twojego domu.

Aranżacja kuchni z jadalnią

Kuchnia z jadalnią może być wyjątkowym miejscem, gdzie spotykają się domownicy i goście, aby wspólnie spędzać czas i delektować się posiłkami. Dobrze zaprojektowane wnętrze pozwoli Ci maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń, tworząc przyjemne i funkcjonalne otoczenie zarówno do gotowania, jak i spożywania posiłków.

Warto poświęcić trochę czasu na staranne planowanie i projektowanie, aby stworzyć kuchnię z jadalnią, która będzie idealnie odpowiadać Twoim potrzebom i preferencjom. Zwróć uwagę na kilka istotnych aspektów, dzięki którym kuchnia połączona z salonem stanie się ulubionym miejscem domowników.

Mała kuchnia z jadalnią

Otwarcie małej kuchni na salon w sprawi, że zyskasz dodatkową przestrzeń, w której może powstać jadalnia. Jest to rozwiązanie trudniejsze niż klasyczny kącik jadalniany w kuchni, ale dzięki temu wprowadzisz do swojego mieszkania zupełnie nową jakość. Warto poświęcić trochę czasu na funkcjonalne urządzenie kuchni.

Połączenie kuchni z jadalnią pozwala na zainstalowanie wyspy kuchennej, która nie zmieściłaby się w małej kuchni. Jest to doskonałe rozwiązanie, ponieważ wyspa może spełniać szereg uzupełniający się funkcji:

  • po pierwsze będzie blatem do przygotowywania posiłków,
  • po drugie sprawdzi się jako wygodny stół,
  • wbudowane w nią szuflady i szafki pozwolą pomieścić w niej niezbędne akcesoria kuchenne.

Wśród korzyści płynących z połączenia kuchni z jadalnią należy wymienić także naturalne światło płynące z okien salonu. Dzięki temu dłużej można korzystać z kuchni bez konieczności włączania światła.

Mała kuchnia z jadalnią

Podziel kuchnię na strefy

Nawet w niewielkim wnętrzu warto oddzielić strefę kuchenną od jadalni. Wyraźnie zaznaczona strefa gotowania, przechowywania i spożywania posiłków sprawi, że każda czynność będzie miała swoje miejsce, co zdecydowanie ułatwi codzienne funkcjonowanie w tak urządzonej przestrzeni.

Jadalnia może być oddzielona od kuchni za pomocą odpowiednio wybranych mebli, a także przy wykorzystaniu innej kolorystyki lub innego sposobu oświetlenia. Warto jednak zwrócić uwagę na to, aby pomieszczenie byłoby wyposażone w sposób spójny  i harmonijny.  Pamiętaj także o tym, że najważniejsze elementy, takie jak zlew, kuchenka i lodówka, muszą być łatwo dostępne i dopasowane do pozostałych elementów wyposażenia pomieszczenia.

Wybierz odpowiednie meble

W trakcie wyboru mebli do kuchni z jadalnią warto zwrócić uwagę zarówno na ich funkcjonalność, jak i estetykę. Wybierz stół jadalniany i krzesła, które będą dopasowane do rozmiaru pomieszczenia i liczby osób korzystających z jadalni. Jeśli masz ograniczoną przestrzeń, rozważ wybór rozkładanych mebli, które można łatwo ukryć lub dostosować do aktualnych potrzeb.

W części kuchennej ustaw meble, które pomieszczą rozmaite kuchenne akcesoria. Otwarta kuchnia połączona z jadalnią będzie wyglądała zdecydowanie lepiej, jeśli jak najwięcej drobiazgów uda schować się w szafkach.

To czy w jadalni i kuchni zdecydujesz się na drewno, czy może bardziej nowoczesne materiały takie jak szkło i metal, zależy głównie od stylu, w jakim planujesz urządzić mieszkanie.

Oświetlenie

Odpowiednie oświetlenie jest jednym z najważniejszych elementów, o których musisz pamiętać, projektując jadalnię połączoną z kuchnią. Wybierz oświetlenie odpowiednie zarówno do pracy w kuchni, jak i do wspólnego spożywania posiłków. Gotowanie czy może raczej romantyczna kolacja – dobierz światło w zależności od sytuacji.

Najwygodniej będzie zainstalować różne rodzaje oświetlenia na przykład oświetlenie sufitowe nad stołem kuchennym, punktowe reflektory nad blatem kuchennym oraz taśmy LED pod kuchennymi szafkami. W ten sposób będziesz mógł swobodnie regulować poziom natężenia światła w zależności od potrzeb.

Kuchnia z jadalnią – dlaczego warto rozważyć takie połączenie?

Nowoczesna kuchnia może stać się przedłużeniem salonu. Dzięki temu, przyjmując gości,  nie musisz przerywać rozmowy podczas serwowania kolejnych posiłków czy napojów. Brak ścian sprawia, że kuchnia z jadalnią  może faktycznie stać się sercem domu, w którym wokół dużego stołu gromadzić się będą domownicy.

Dobrze zaprojektowana kuchnia z jadalnią powinna być zrównoważona pod względem funkcjonalności i estetyki. Staraj się zachować spójność w wyborze kolorów, materiałów i stylu, aby całe wnętrze było harmonijne i przyjemne dla oka. Unikaj umieszczania w nim nadmiaru mebli i dodatków, aby zachować otwartą przestrzeń przyjazną zarówno dla domowników, jak i dla odwiedzających was gości.

Wspólna kuchnia z jadalnią

Udostępnij ten artykuł

Twój schowek jest pusty

oto Twój

schowek