Krótki czas dostawy

Gwarancja dobrej inwestycji

Najwyższa jakość produktów

Co powiesić nad łóżkiem w sypialni? Ocieplamy wnętrze

Jeżeli marzy Ci się oryginalna aranżacja ściany nad łóżkiem w sypialni, ale tak do końca nie masz na nią pomysłu, to koniecznie zapoznaj się z tym artykułem. Podpowiemy, co możesz zrobić, aby racjonalnie i stylowo zagospodarować ścianę za łóżkiem. Warto odpowiednio zająć się tym kawałkiem przestrzeni w sypialni, zwłaszcza jeżeli dysponujesz niewielkim pomieszczeniem, które chcesz wykończyć w oryginalny sposób. Poznaj nasze sposoby na wykończenie ściany nad łóżkiem!

Pomysły na ściany w sypialni

Ściana nad łóżkiem w sypialni to przestrzeń dość często zaniedbywana! Ot, często zapomina się o tym, że można ją wykorzystać w oryginalny sposób, sprawiając, że stanie się prawdziwą ozdobą pomieszczenia. Jeżeli Twoje łóżko nie jest wyposażone w wezgłowie, które stanowią panele tapicerowane, możesz pokusić się o zakup miękkich paneli w ulubionym kolorze. Tapicerowana ściana nie tylko interesująco się prezentuje, ale dodatkowo może stanowić skuteczny sposób na ocieplenie ściany nad łóżkiem.

Poza tapicerowanym zagłówkiem na ścianie pojawić się mogą dekoracyjne panele z litego drewna, ozdobne listwy czy nawet klasyczna drewniana boazeria. To praktyczne rozwiązanie, które nie tylko pozwoli stworzyć przytulną atmosferę w sypialni, ale także faktycznie ociepli ściany, jest to szczególnie istotne w przypadku starych, słabo izolowanych domów. Warto jednak pamiętać, by były one dopasowane kolorystycznie do mebli, np. w kolorze ciepłego karmelu, jak meble z kolekcji Fonti.

Dekoracja ściany nad łóżkiem

Oprócz sposobów wykończenia ściany warto poznać pomysły na jej ozdobienie. Tak naprawdę ściana za łóżkiem ma ogromny potencjał dekoracyjny, a jest on nader rzadko wykorzystywany. Do najczęściej wybieranych sposobów dekorowania ścian należą:

Jak widać z przytoczonych tu przykładów, wykończenie ściany może okazać się prawdziwym wyzwaniem aranżacyjnym, zwłaszcza jeżeli chcesz osiągnąć naprawdę oryginalny efekt.

Funkcjonalny wystrój sypialni

Aranżacja sypialni powinna skupiać się nie tylko na wyglądzie pomieszczenia, ale także na jego funkcjonalności, co dotyczy zwłaszcza małej sypialni, w której liczy się każdy centymetr. Oryginalnym pomysłem może być zabudowa meblowa umieszczona nad łóżkiem w sypialni. Zabudowa ściany pozwoli zyskać dodatkową przestrzeń do przechowywania książek i różnych innych przedmiotów – wszak sprytnie zaplanowane schowki i pozwolą pomieścić wszystko, czego możesz potrzebować w sypialni.

Aranżacja sypialni

Odpowiednio zaplanowana zabudowa nie wyklucza możliwości udekorowania ściany za łóżkiem. Wręcz odwrotnie, drewniana ściana może być dodatkowo uzupełniona o tapicerowane panele ścienne, które nadadzą wnętrzu charakteru sprzyjającego relaksowi. Zabudowa może być zaplanowana na całą ścianę lub tylko na jej wybrany fragment. Warto uzupełnić ją o dopasowane meble np. z kolekcji LINKaSTYLES.

Ozdobne ściany w sypialni

Wygląd ścian w sypialni to decyzja bardzo indywidualna. Każdy powinien stworzyć sobie taką aranżację sypialni, aby czuć się w niej jak najlepiej. Dotyczy to zarówno znajdujących się w pomieszczeniu mebli, jak i sposobów dekoracji ścian w naszej sypialni. Ściana za łóżkiem w sypialni to często przestrzeń pozostawiona sama sobie, a szkoda, bo jej odpowiednie zagospodarowanie ma ogromny wpływ na wystrój sypialni.

Jeżeli przyjrzymy się różnym pomysłom, okaże się, że projektanci nie znają ograniczeń, jeśli chodzi o wykańczanie sypialni. Cegła czy drewniana ściana wyłożona miękkimi panelami w różnych kształtach to zaledwie niektóre pomysły, jakie można znaleźć w magazynach wnętrzarskich. Okazuje się, że ściany w sypialni niosą ze sobą ogromne możliwości aranżacyjne, a kolor ściany to zaledwie początek.

Łóżko w sypialni

Wyczaruj wygodną przestrzeń

Sypialnia to miejsce relaksu, dlatego należy zadbać o odpowiednią atmosferę w tym pomieszczeniu. Wnętrze każdy powinien zaaranżować według własnego gustu, gdyż tylko wtedy będzie czuł się u siebie. Dekoracja ściany w sypialni może być dobrym sposobem na oswojenie przestrzeni i dostosowanie jej do swoich potrzeb. Co ważne, nie ma idealnej recepty na wykończenie ściany w sypialni, która pasowałaby do każdego wnętrza. Jednej osobie będą podobały się geometryczne wzory pokrywające całą ścianę, ktoś inny zdecyduje się na powieszenie na ścianie lustra.

Ścianę za łóżkiem warto potraktować jako potencjał, jako przestrzeń, którą można kształtować zgodnie ze swoimi potrzebami. Aranżacja ściany w sypialni w stylu loftowym lub minimalistycznym może skończyć się na powieszeniu na niej lustra lub pojedynczej półki. Dla kogoś innego ściana w sypialni będzie odpowiednim miejscem na powieszenie ulubionych fotografii. Sposób, w jaki zechcesz zaaranżować ścianę w swojej sypialni, zależy wyłącznie od Ciebie.

Udostępnij ten artykuł

Twój schowek jest pusty

oto Twój

schowek